Projekt Afrika

Firma VEBA vyhlásila společný projekt pro PPM Brno Quilt Show 2023, bližší informace o něm najdete na tomto odkazu: https://www.bvv.cz/ppmbrno/aktuality/projekt-veba-afrika-pro-15-ppm-brno/ Přikládáme i přihlášku, která je speciální pro tento společný projekt, pro ty, kterým ji z Brna neposlali. (20. 12. )

Baroko

Pro společnou výstavu v barokním areálu Skalka, v Mníšku pod Brdy, která by měla být v letních měsících roku 2023, jsme se dohodly na vyhlášení tématu “Baroko“. Autorky mají možnost vytvořit dílo dle vlastní inspirace zadaným tématem, nabízí se jim vedle architektury i sochařství, malba, kostým, předměty denní potřeby i zahrady, k baroku patří velkorysé tvary a zdobnost. Tyto volně inspirované quilty budou mít dvě možnosti rozměrů, které byly zvoleny podle stavební dispozice výstavního prostoru:

  1. šířka 60 – 70 cm, výška 90 – 120 cm
  2. šířka 90 cm, výška 90 – 120 cm

Nebo se autorky mohou připojit ke členkám Klubu tradičního patchworku a vytvořit textilní obraz barokní kytice, aplikované dle předkresleného vzoru. Tyto obrazy budou v rozměru č. 1, tedy do šířky 70. cm. Kontaktními osobami jsou Jitka Jirkovská a Marcela Listíková. Barokní květinová aranžmá, s oblibou zpodobovaná tehdejšími umělci, jsou pompézní, dynamická, plná rytmu a napětí. Zajímavý je dobový výběr zpodobovaných květin. Jsou to: růže stolistá, slunečnice, lilie, kosatec, měsíček, pivoňka, karafiát, tulipánmák, ostrožka, řebčík, sasanka a orlíček. Kontaktními osobami pro práci podle předloh jsou Jitka Jirkovská JirkovskaJitka@seznam.cz a Marcela Listíková listikovamarcela@seznam.cz .

Všechny quilty musí být na zadní straně opatřeny děleným tunelem k zavěšení, v šířce 8 cm, našitým z každé strany 1 cm od vnějšího okraje a také vizitkou s názvem díla, použitou technikou, rozměry, jménem autora a rokem vzniku. Tato vizitka by měla být nedílnou součástí quiltu.

Svůj záměr vystavovat na Skalce oznamte, prosím, nejpozději do konce dubna 2023 na adrese info@bohemiapatchwork.cz

Tapiserie z Assenede

Zde najdete informace k projektu Tapiserie z Assenede

Karel Havlíček Borovský

Zde najdete informace k projektu K. H. Borovský

Božena Němcová

Zde najdete informace o projektu k Boženě Němcové.

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *