Brno patchwork meeting v roce 2024

Od 19. – 21. dubna 2024 se v Brně uskuteční již 16. ročník mezinárodní výstavy patchworku Brno patchwork meeting, i letos se této vyjímečne akce zúčastní  Bohemia patchwork klub. 

Vystavovat budeme kolekci autorských quiltů s názvem Baroko, která byla poprvé představena v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy. Byla inspirována dílem významného barokního architekta Jana Baptista Santiniho – Aichlera, který zemřel v roce 1723 a v Čechách postavil téměř 70 staveb vrcholného baroka. V kolekci jsou ale i díla inspirovaná barokní hudbou nebo barokními kyticemi. 

Z Brna tato kolekce poputuje do katedrály Nanebevstoupení Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci v Kutné Hoře. Na žádost Římskokatolick farnosti Kutná Hora bude tato kolekce doplněna o ušitý obraz Sedlecké Madony, ktere se pro ztrátu vlasů přezdívá Panna Marie holohlavá.

Další představenou kolekcí v Brně budou quilty s tématem Podzim, která  byla zhotovena pro podzimní výstavu na zámek Chvaly v Horních Počernicích. Kolekce obsahuje quilty na dané téma zpracované různými technikami patchworku od klasického až po současný quilt, a proto byla vedení BPM vybrána jako zvaná kolekce pro letošní ročník. Zvaná kolekce je každý rok jen jedna – a letos je to náš Podzim. Součástí kolekce jsou i charitativní polštářky s podzimní tématikou určené pro Hospic sv. Alžběty v Brně. 

Na letošním ročníku BPM bude poprvé veřejnosti představen náš klubový quilt. Bylo ušité klubové logo a to doplněno bločky zhotovenými jednotlivými členkami spolku. 

Bohemia patchwork klub se zúčastnil Brno patchwork meeting i v roce 2023 a představil zde průřez tvorbou, v roce 2023 zde byla vystavena kolekce Pocta Boženě Němcové a K. Havlíčku Borovskému.  Další vystavená byla kolekce Zahrada a Guldusi. 

Členky se zúčastnily i šití do kolekce Afrika, ve kterou byly použity látky ze společnosti  VEBA Broumov a tato kolekce nyní po 3 roky slouží jako reklama produkce této české společnosti. 

Těšíme se na setkání se všemi spřízněnými textilními výtvarnicemi v Brně 2024 !

Odkaz na stránky výstavy: 

https://www.bvv.cz/bpm