Přinášíme podrobnosti k výzvě k vytvoření díla do nové kolekce s názvem CESTA KOLEM SVĚTA, která byla vyhlášena na setkání BPK 9. září 2023.

Tato kolekce bude vystavena v Galerii Portyč v Písku v březnu 2025. Vyzýváme tedy naše členky k vytvoření quiltu na dané téma libovolnou patchworkovou technikou, kdy lze použít jak obecně známý klasický blok s tímto názvem i téma jako takové pro quilty autorské, současné či artové. Bylo by hezké, kdyby popiska obsahovala i krátký text o inspiraci k ušití tohoto qiltu.

Rozměrové varianty jsou tyto: výstavní klasika 80 x 100 cm a čtverec 50 x 50 cm. Pokud máte, nebo chcete ušít velkou deku na dané téma, mělo by se jich do prostor Portyče pár vejít, to už pak bude záležet na individuální domluvě a o vystavení rozhodnou ti, kdo budou výstavu instalovat. 

Zadní strana quiltu bude opatřena tunelem a štítkem podle schválených zásad a uveřejněných na stránkách BPK. Svůj záměr o účasti na tvorbě kolekce oznamte nejpozději za rok, tedy do termínu prosincového setkání v roce 2024, tedy do 7. prosince, Zuzaně Dolínkové na adresu zuzana.dolinkova@seznam.cz či na telefonní číslo 606 852 009 nebo se přihlásíte osobně na setkání.

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *