Výstava společného projektu “Baroko” již má určen svůj přesný čas – proběhne od 1. do 29.června letošního roku v barokním areálu Skalka u Mníšku pod Brdy. Datum a čas vernisáže ještě upřesníme, dle dispozic a možností organizátorů. Upozorňujeme, že na Skalce budou vystavena pouze díla členek BPK, které mají zaplacený příspěvek do 31. května 2023.

Připomínáme, že barokem inspirované quilty budou mít dvě možnosti rozměrů, které byly zvoleny podle stavební dispozice výstavního prostoru:

  1. šířka 60 – 70 cm, výška 90 – 120 cm
  2. šířka 90 cm, výška 90 – 120 cm

Více informací naleznete v sekci ČINNOST – SPOLEČNÉ PROJEKTY na našich stránkách.

Doplňujeme, že k inspiraci může posloužit výstava v chrámu v Sedlci, která začala v pátek 3. února 2023, protože Jan Blažej Santini začínal svoji životní práci právě na této stavbě.

 Je možné také vytvořit aplikovaný quilt podle dané předlohy. Kontaktními osobami pro práci podle předloh jsou Jitka Jirkovská JirkovskaJitka@seznam.cz a Marcela Listíková listikovamarcela@seznam.cz .

Všechny quilty musí být na zadní straně opatřeny děleným tunelem k zavěšení, v šířce 8 cm, našitým z každé strany 1 cm od vnějšího okraje a také vizitkou s názvem díla, použitou technikou, rozměry, jménem autora a rokem vzniku. Tato vizitka by měla být nedílnou součástí quiltu.

Svůj záměr vystavovat na Skalce oznamte, prosím, nejpozději do 30. dubna 2023 na adrese info@bohemiapatchwork.cz

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *