V neděli 24. dubna skončil třídení svátek českých milovnic patchworku a quiltování, poprvé v Brně, po dvouleté pauze. Všechny návštěvnice i vystavují se shodovaly, že už se jim po PPM stýskalo a že mají z jeho obnovení radost. Výstava sice trochu trpěla neduhy prvního ročníku, sami brněnští pořadatelé vypadali trochu zaskočeni ohromným zájmem veřejnosti, ale všichni oceňovali rozlehlost prostor, i světelné podmínky ve většině prostor výstavy.

Galerie našeho klubu vznikala narychlo, bez společného tématu, ale zřejmě se nám podařilo vytvořit vyrovnanou průřezovou kolekci, která pokrývala celou škálu textilních technik, od klasiky po ekoprintové fantazie, či pojagi. Zaslouženou pozornost budil hravý trojrozměrný projekt, společná práce, vziklá opravdu kolem jednoho stolu, ve stylu tradičních přástek. Vadou v naší galerii byl nedostatek světla, příště si asi budeme muset přivézt vlastní lampičky!

Výstava měla tradičně i tři soutěže, Český Quilt, který hodnotili sami návštěvníci, soutěž klasického quiltu, která je tradičně vyhlašována na témata klasických patchworkových blouků a nakonec soutěž kreativní, která má vždy určené jen téma a rozměr a vše ostatní už záleží na autorce. Ta musí být pouze originální. Tématem této letošní soutěže byla VODA a pro klasický quilt byl výzvou Kaleidoskop.

Oceněné práce a utorky jsou vypsány na stránkách PPM Brno Quilt Show, my se na tomto místě budeme chlubit úspěchy našich členek.

PPM Brno Quilt Show proběhne od 21. do 23. dubna 2023 a přináší nám tyto dvě soutěží témata:

V kreativní soutěži je vyhlášeno téma ENERGIE. 

Výzva je adresována všem autorkám bez omezení stylu či materiálu. Důraz je na zpracování tématu z různých aspektů. Výsledným dílem je třívrstvý quilt, zpracovaný libovolnou technikou, který musí být originálním designem autora. 

Požadované rozměry: Šířka 75 – 95 cm a výška 100 – 120 cm výška (bez další tolerance). 

Zadní strana musí mít tunel na zavěšení v šíři nejméně 8 cm, quilt musí být označen vizitkou se jménem autora, názvem quiltu a rokem vzniku. 

V soutěži klasického quiltu je vyhlášeno jednotné téma SVATEBNÍ PRSTENY  (Wedding Rings). 

Zadání je klasickými technikami ručního i strojového šití vytvořený třívrstvý quilt o rozměrech 140 – 200 x 200 cm (s tolerancí + – 10%). 

V ploše quiltu musí být nejméně 9 celých klasických bloků Svatební prsteny (Wedding Rings) ušitých z dílků podle šablony nebo technikou šití na papír. 

Zadní strana musí mít tunel na zavěšení v šíři nejméně 8 cm, quilt musí být označen vizitkou se jménem autora či autorů, názvem quiltu a rokem vzniku. 

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *