22. 2. 2022

Sešly jsme se opět v kavárně Pilot v Ovenecké ulici, hlavním tématem byl spontánní potisk materiálů, Marta Drozdová opět přinesla spoustu svých vzorků, popisovala technologie a způsobu tisku. Tiskne na nejrůznější materiály, stará trička, seprané povlečení – na všem vzniká trochu odlišná struktura. Velmi si pochvalovala materiál, který se dá koupit v lékárně a jmenuje se Perlan. Děkujeme Ivaně Brzákové za odkaz:

https://www.benu.cz/pervin-perlan-45g-0-70x100m-1-role

Zkušenosti s monoprintem s námi sdílela i Mirka Kalinová. Poprvé přijela Alenka Martincová a přivezla své práce, ketré by mohly být vystaveny v Galerii BPK na PPM Qilt show v Brně.

21. 12. 2022

Setkání 21. 12. se neslo opět převážně v duchu diskusí o PPM 2022, protože nás navšívila opět Jana Štěrbová, tentokrát s již potvrzenými informacemi o konání této výstavy, nejvýznamnější v této části Evropy. Na vlastní tvorbu se dostalo až nakonec. Mirka Kalinová přinesla své hotové obrazy z Evolonu, připravené pro sekci PPM Materiálová výzva. Andrea Landovská představila své pokusy s technikou žinylka, kterou doplňuje ruční výšivkou. Anna Králíková přinesla blok, který vychází z klasiky, ale zachází s ní uvolněným způsobem, Míša Kmječová další ze svých koláží s motivy ptáčků, ručně šitou a vyšívanou. Na diskuzi o technikách už nezbývalo moc času, snad příště přibydou i práce od dalších členek.

30. 11. 2022

30. 11. 2021 se uskutečnilo první setkání členek klubu BPK,  pracovně nazvaným art klub. Později jsme se shodly na názvu Současný quilt, má širší záběr a je složité přesně formulovat, co vlastně jako Art Quilt lze označit. Bylo dohodnuto, že se budeme scházet každé třetí úterý v měsíci a budeme společně probírat netradiční techniky v patchworku. Vzhledem ke covidové situaci nás nebylo mnoho, ale přesto jsme stačili vyhlásit nový projekt: Zkuste do příštího setkání ušít malý quilt 30 x 30 cm, který by vyjádřil osobnost autorky, jakoukoliv technikou.

Navštívila nás i Jana Štěrbová a seznámila nás se zkušenostmi z hodnotících komisí na mezinárodních výstavách, jejichž je členkou. Další schůzka klubu současného quiltu se uskuteční  v týdnu těsně před vánočními svátky v úterý dne 21. 12. 2021 od 17,00 hodin v kavárně Pilot Café, ulice Ovenecká 17, Praha 7, viz mapa: https://mapy.cz/s/fafodefoce

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *