Na výstavě ve Francii jsme se měly možnost osobně seznámit s paní Pascale Goldenberg, která je duší a hlavní organizátorkou projektu „Guldusi“ (v překladu „výšivka“). Nechaly jsme se okouzlit úžasnými afgánskými výšivkami a řada z nás si některé z nich pořídila. Pro ty, které ve Francii nebyly, jsme na přání vybraly a koupily dvě velké série výšivek.

Chtěly bychom nejen upozornit na osudy afgánských žen a na kruté podmínky, ve kterých musejí žít poté, co v zemi převzali moc stoupenci hnutí Talibán, alezároveň propagovat i projekt Guldusi a šířit informace o tom, že koupí výšivek je možné podpořit konkrétní ženy, které díky tomu mohou alespoň částečně živit své rodiny.

Proto jsme se rozhodly vytvořit kolekci malých quiltů, která bude bez výstavního poplatku vystavena na letošním PPM Quilt Show v Brně a následně i při dalších možných příležitostech.

Pokud se chcete do projektu zapojit, vytvořte, prosím, libovolnou technikou quilt, který bude splňovat tyto podmínky:

  • Quilt (klasický třívrstvý) o šířce přesně 15 cm a délce 45, 60 nebo 75 cm (pokud chcete vytvořit delší, kontaktujte organizátorku) bude opatřen tunýlkem o šířce 7 cm (nenavolněným), jehož horní okraj bude 1 cm od horního, 1 cm od levého a 1 cm od pravého okraje quiltu a na zadní straně bude mít štítek se jménem autorky, názvem, rokem vzniku a označením „Guldusi“.
  • V tomto quiltu bude použita alespoň jedna afgánská výšivka.
  • Quilt nebude lemován paspulkou nebo rámečkem (bude tedy mít okraje založené dospodu nebo bude začištěn jako bychom šily polštář).
  • Technika i barevnost jsou libovolné.

Dejte prosím nejpozději na setkání BPK 4. března vědět, že plánujete šít (superpilné veverky již mohou quilt i odevzdat). Hotové quilty je možno odevzdat na setkáních KTP ve středu 5. dubna, nebo SQ v úterý 18. dubna.

Pro individuální odevzdání kontaktujte Míšu Kmječovou, nejpozději lze dílo odevzdat i ve čtvrtek 21. dubna odpoledne přímo v Brně na PPM.

Srdečně

Michaela Kmječová

kmjecova@bohemiapatchwork.cz

tel.777310166

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *